IIAFC-APP V1 TANITIM VİDEOSU

UYGULAMA MAĞAZALARINDAN ÜCRETSİZ OLARAK İNDİREBİLİRSİNİZ.

IIAFC -App İSOBDER in yurt içinde organize edeceği yerel ve uluslar arası yarışma detaylarının tüm kullanıcılar tarafından takip edilmesinin yanısıra

Yarışmacıların herhangi bir hakem beklemeden , yakaladığı balığı özel kare kodlu Cetvel üzerinde fotoğraflayıp göndererek canlı skor sıralaması hazırlamak amacı ile oluşturulmuştur.

Yarışmalar süresince Kullanılması zorunludur.

Yarışma esnasında tutulan balıklar aynı anda İİAFC-App Uygulamasında canlı skor tablosunda gösterilecektir. Bu skor tablosunda favori takımınızı takip edebilir yarışma anında Favori takımınızın sıralama değişikliklerinde bildirimler alabilirsiniz.

Aynı zamanda uygulama içinde ;

Canlı skor sıralaması yanı sıra

En büyük balıklar,

Videolar,

Sponsorlar,

Kurallar ve düzenlemeler,

Program,

Yarışma sahaları gibi daha fazla özellik bulabilirsiniz.

IIAFC-APP Uygulamasını bir izleyici olarak kullanmak için oturum açmak gerekli değildir.

IIAFC-APP Uygulamasını ücretsiz olarak

App Store dan

veya Google Play Store’

dan indirebilirsiniz.

IIAFC-APP Uygulamasını en iyi şekilde çalıştırmak için, akıllı telefonunuz iOS veya Android için en son yazılım güncellemesini gerektirir.

Neden Mobil Uygulama

Bu program sayesinde yarışmacı olarak herhangi bir hakem beklemenize gerek kalmayacaktır.

Balığın fotoğraf çekildikten sonra en kısa zamanda canlı olarak suya iade edilmesine olanak verecektir. Üzerinde takımınıza özel günlük karekod yapıştırılmış bulunan cetvelle çekilecek fotoğraf sayesinde skor tablosu daha kısa sürede otomatik olarak oluşturulacak. Sisteme gönderdiğiniz cetvel üzerindeki Balık Fotoğrafı, balık yanal deseni ve merkez hakem heyeti tarafından onaylandıktan hemen sonra takım sıralamasının değişmesi halinde tüm yarışmacılara ve Programı yükleyen tüm kullanıcılara bildirim gönderilecektir.

Uygulama iki kullanıcı tipine hitap etmekte olup (İzleyici-Yarışmacı)

Oturum açma işlevi yalnızca yarışmacıların kullanımı içindir.

YARIŞMACILAR İÇİN KULLANIM KILAVUZU
(Katılımı kesinleşen yarışmacılar için)
A-SİSTEME GİRİŞ
1-
Ana Menüde OTURUM AÇ sekmesine basın,


2-Açılan Ekrandaki Alana  Başvuru sırasında ilettiğiniz Cep Telefonu numarasını BAŞINDA SIFIR OLMADAN yazın ve
GİRİŞ YAPIN butonuna basın.3-Telefonunuza gelen SMS mesajındaki altı haneli kodu girin ve OTURUM AÇ butonuna basın

4-Ana sayfanız aşağıdaki  ekran şeklinde değişecek uygulamayı Yarışmacı statüsüyle kullanmaya başlayacaksınız.


5-Ana sayfadaki ÇEK>GÖNDER butonuna tıklayın ve uyarıları dikkate alın

.

 
B-BALIĞIN ÖLÇÜM CETVELİNE YERLEŞTİRİLMESİ FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE GÖNDERİLMESİ
-İki yarışma günü boyunca balık resimleri sadece IIAFC-APP Mobil Uygulaması ile IIPFC tarafından verilen cetvel üzerinde çekilecek ve sisteme gönderilecektir. 

-Balığın karnı cetvelin kapalı tarafına gelecek şekilde fotoğraflanacaktır.-Balık dudağı cetvelin üst kısmına dayanıp kuyruk sonu cetvel üstünde boy ölçü değerini verecek şekilde tüm cetveli  görecek şekilde fotoğraf çekilecektir.

-Dudak, cetvelin üst kısmına değmiyorsa, balık en az bir cm daha kısa değerlendirilir.-Balık resimlerinin cetvel dikey veya yatay pozisyonda iken çekilmesi mümkündür. Telefonunuzu buna göre dik veya yatay tutunuz

-Ölü ve/veya kan lekeli balık resimleri değerlendirmeye alınmayıp yarışma harici sayılır.

-Resim, cetvel üzerindeki takım numarası ve Takıma özel kare kodu da dahil olmak üzere cetvelin tümünü göstermesi esastır fakat öncelik takım bilgileri ve balık boyunun net olarak görülmesidir.

-Takım numarası ve Takıma özel karekod çıkartması görünmüyorsa resim sistem tarafından tanınmayacağından geçerli olmayacaktır.

-Fotoğraf yukarıdaki hususlara dikkat edilerek çekilmeli ve yarışmanın aktif olduğu süre (periyod başlangıç ​​ve bitiş) içinde gönderilmelidir

-Sonuçlar her zaman IIAFC-APP Mobil uygulaması bilgileri baz alınarak belirlenecektir. IIPFC sonuçları manuel olarak da değerlendirip açıklayacaktır. 

4-Avlanan Balığı Ölçüm cetveline yukarıda anlatıldığı şekilde yatırıp fotoğraflayın, Çektiğiniz fotoğrafın kalitesini ve Kurallara uyup uymadığını kontrol edin değilse tekrar çekin. 

      

5-Fotoğrafın istenen kriterleri karşıladığından eminseniz gönder butonunu kullanarak sisteme gönderin. . (Her balık için sisteme 1 fotoğraf göndermeniz yeterlidir.)

6-Sistem ve Hasa Hakemlerinin yoğunluk durumuna göre Balığınızın boyu okunup kaydedilecek Değerlendirme sonuçlanıncaya kadar Avınız Livarım ekranında aşağıdaki şekilde görünecektir. Görünen bilgiler ( Periyod, İsim, Çekim zamanı, Gönderim zamanı  ve onaylanan Balık Boyu santimetre değeridir. İmajların altındaki)7-İlk Balığınız değerlendirilip onaylandktan sonra Balığınız LİVARIMDA aşağıdaki şekilde görünecek.8-Takımım Sayfası ve Skor Tablosunda aşağıdaki şekilde takip edilebilecektir

Katılımcıların kullanımı için daha fazla bilgi iiafc.com ve isobder.org adreslerinden verilecektir:

IIAFC-App Uygulaması hakkında daha fazla bilgi için takipte kalın…

Giriş Sayfası
Takım Ana sayfası
Yarışmacı Menüsü
Çek>Gönder ekranı
Detaylı anlık değişen Takım sıralaması sayfası